Kategorie: Aktuálně, Foto

1. Advent v Opočnici aneb (ne)rozsvícení vánočního stromu na návsi

1. Advent v Opočnici aneb (ne)rozsvícení vánočního stromu na návsi1.Adventní neděle v Opočnici byla věnována slavnostnímu rosvícení vánočního stromu na návsi spojeného s předvánoční dílnou.

Všichni se těší na ten okamžik, kdy se rozsvěcí vánoční strom. Hlavně děti. Opočničtí divadelníci se do toho vrhli po hlavě. Připravili pro všechny občany vesnice malou předvánoční dílnu. Díky kuchyňskému a bytovému studiu Spektrum, si návštěvnící mohli prohlédnout ukázky aranžování slavnostní vánoční tabule, vánoční dekorace, vše si mohli sami vyrobit, ale také zakoupit. Kuchyňské studio Spektrum má prodejnu v Poděbradech a prodává veškerý nábytek a doplňky do bytu. Pomoc při výrobě adventních věnců a svícnů zajistilo Zahradnictví u Štěpánů. Dále si lidé mohli zakoupit výrobky ve včelařském koutku. Nejvetší úspěch měla Jana Tomášková se svojí ukázkou míchaných nápojů, které si každý pochvaloval. Jana vlastní mezinárodní certifikát na míchání nápojů.

Tentokrát se divadelníkům mohlo říkat že jsou svatí. A to doslova. Přestrojili se za svaté osobnosti (sv. Martin, sv. Kateřina, sv. Ondřej, sv. Barbora, sv. Mikuláš, sv. Ambrož, sv. Lucie). Návštěvníci na základě vyprávěných příběhů jednotlivými osobnostmi hádali, kdo se jak jmenuje. Poté se všichni přesunuli do nebe, kde si děti vyráběly různé výrobky.

A nyní přichází hřeb večera, slavnostní rozsvícení vánočního stromu na návsi. Všichni se vyhrnuli z nebe ven, do zimy, zazpívat si, ozdobit a hlavně rozsvítit vánoční strom. Přihlížel i starosta obce. Atmosféra byla úžasná až na to, že strom se kvůli technické závadě nerozsvítil. "No co naděláme", povzdechli si všichni svatí. "Asi jsme hodně zlobili, tak se strom nerozsvítí." Divadelníkům a návštěvníkům to moc nevadilo, a tak se vrátili dát si nějaký ten míchaný nápoj.

Tímto 1. adventní neděle skončila a divadelníci začínají pilně trénovat, neboť je čeká perných 14 dní. V neděli 4.12. od 14:00 pojedou zahrát Mrazíka do Městce Králové, podpořeni již novou zvukovou aparaturou. No a za další týden, tedy 10.12. připravují Pekelné odpoledne v Opočnici, kde proběhne slavnostní předání aparatury zástupcem O2.

 

Fotogalerie je ZDE.

Video je ZDE.

print Formát pro tisk