Kategorie: Aktuálně, Foto

Den dětí v Opočnici

dětsky den

Opočnické divadélko uspořádalo Dětský den v neděli 29.5.2011 na zahradě hostince U Českého Lva. Navštívilo nás cca 50 dětí v doprovodu rodičů. Již u vchodu děti vítal vodník Šupinka, kde rozdával hrací listiny a také zde děti plnily ihned první úkol - ulovit si rybu. Na stanovišti č.2 čekala liška Bystrouška, kde za prolezení pytlem děti dostaly razítko na papír, stejně jako u vodníka.

Na stanovičti č. 3 nečekala žádná zlá baba Jaga, ale hodná babička u perníkové chaloupky. Zde se děti prokousávaly k zapečené minci v perníku. U vodní žínky dlouho sucho nebylo, protože každý kdo měl do čeho nabrat vodu, tak jí při závěrečné vodní bitvě pořádně polil. Mlynář zabalil děti do pytle a pořádně si v něm zaskákaly. Stanoviště č. 6 s Koloběžkou I. bylo asi nejdelší. Jezdilo se zde přes a mezi překážkami na kolobežce.

Rákosníček si vklidu opočíval pod stromem, kdežto u kohoutka a slepičky se děly věci. Z prostého sypání zrní do úzkých sklenic opět ke konci dne vzešla vajíčková bitva. Střelba na cíl s kovbojem byla skvělá, ke konci se uspořádalo přetahování lanem, ovšem děti měly velkou sílu a tak lano ihned přetrhly. Na stanovišti č.10 čekal Ferda Mravenec s pracemi všeho druhu.

Všichni kteří prošli tuto cestu, a posbírali všech 10 razítek, tak navštívili řezníka Krkovičku, který pro ně připravil opékání buřtů. No a posledním a nejjednodušším úkolem bylo navštívit cíl, kde každý obdržel památný list. Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a těšíme se při naší další akci na shledanou!

Divadélko Opočnice.

Fotogalerie zde.

print Formát pro tisk